Plusy i minusy kuchni otwartej na salon.

Plusy i minusy kuchni otwartej na salon.

Kuchnia otwarta na salon znana jest w dziedzinie dekoracyjnej jako kuchnia amerykańska. Jest to obecnie bardzo modne ze względu na małe wymiary dzisiejszych mieszkań i dzięki temu można zyskać kilka ważnych i potrzebnych metrów.

Dzięki temu poczucie przestronności w tego typu domach jest znacznie większe, ze względu na to, że zarówno kuchnia jak i salon znajdują się w jednej przestrzeni. Tak zwana kuchnia na otwartym planie ma jednak swoje zalety, ale także wady i zalety. Poniżej opowiemy o nich i o tym, czy rzeczywiście warto otworzyć kuchnię na salon.

Zalety kuchni otwartej na salon.

1. Główną zaletą kuchni na otwartym planie jest to, że jest to idealne rozwiązanie dla tych mieszkań o niewielkiej ilości metrów kwadratowych i aby uzyskać w nich więcej miejsca. Połączenie dwóch ważnych przestrzeni w domu pomaga powiększyć jego powierzchnię.

2. Kolejną zaletą otwarcia kuchni na salon jest to, że nadaje mieszkaniu bardzo nowoczesny i atrakcyjny styl dekoracyjny.

3. Przestrzeń mieszkalna jest mniej podzielona, do mieszkania wpada więcej światła. W kuchni jest więcej naturalnego światła, co pomaga stworzyć radosną, a zarazem pozytywną atmosferę.

4. Dzięki temu, że kuchnia ma znacznie większą i szerszą przestrzeń, może mieć znacznie większe elementy, takie jak stół śniadaniowy czy barek śniadaniowy.

5. Nie mniej ważną zaletą jest uzyskanie większej amplitudy domu we wszystkich zmysłach. Istnieje większa komunikacja między wszystkimi członkami rodziny, co w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.

Wady kuchni na otwartym planie.

1. Główną wadą otwartych kuchni jest to, że zapachy gotowania mogą zalegać w salonie i innych częściach domu. Tego typu niedogodności można obecnie uniknąć dzięki zastosowaniu wydajnych okapów, które usuwają zapachy z kuchni.

2. Podobnie jak zapachy, posiadanie kuchni bezpośrednio połączonej z salonem spowoduje, że pewne hałasy „zaleją” dom. Jeśli ma być używana mikrofalówka lub zmywarka, możliwe jest, że te urządzenia będą słyszalne w salonie, co może być nieco denerwujące. Salon to miejsce, w którym można się zrelaksować i spokojnie poczytać książkę lub obejrzeć telewizję. Na szczęście obecnie większość urządzeń jest dość cicha, choć gotowanie i inne czynności, takie jak zmywanie, mogą być uciążliwe.

3. Inną wadą posiadania kuchni na otwartym planie jest fakt posiadania pewnej ilości bałaganu w kuchni, co daje wrażenie niechlujnego domu z małą organizacją. Dlatego warto zadbać o porządek w kuchni, zwłaszcza gdy są w niej goście.

Podsumowanie.

Jak widać, kuchnia na otwartym planie ma swoje zalety, ale i wady. Są osoby, które decydują się na kuchnię na otwartym planie i są zadowolone z efektu, są natomiast osoby, których nie przekonuje otwarcie kuchni na salon. Każda osoba jest inna, a rodzaj domu lub mieszkania jest kluczowym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o połączeniu salonu i kuchni w tej samej przestrzeni. Jeśli na przykład w mieszkaniu mieszka para, która zazwyczaj nie mieszka zbyt wiele w domu, opcja połączenia obu przestrzeni może być dobrym pomysłem.

Z drugiej strony, jeśli jest to rodzina z kilkorgiem dzieci, najlepszym pomysłem może być zachowanie tych przestrzeni jako oddzielnych i niezależnych. W każdym przypadku należy ocenić różne potrzeby i zdecydować się na taki czy inny dom. Rzeczywistość jest taka, że obecnie połączenie kuchni z salonem to pomysł, który staje się coraz bardziej popularny, zwłaszcza jeśli chodzi o powiększenie metrażu domu czy mieszkania. Teraz wystarczy rozważyć zalety i wady i zdecydować, co według Ciebie jest najlepsze i niezbędne dla Twojego domu.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *